Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 323
· Najnowszy użytkownik: Ela Wieczorek

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31/07/2019 19:04
Cześć , Jedzie ktoś w terminie 09.08 - 05.09.2019 Cool

19/09/2018 11:51
Cześć, czy jest tu ktoś kto będzie na turnusie od 26 X ?

30/07/2017 16:45
Witajcie jak wam mineły wakacje Cool

16/03/2016 19:25
Hejka. Jedzie ktoś w terminie 21 kwietnia -18 maja? Smile)

Powitanie

Witaj na stronie JAGUSI.

ZAPRASZAMY DO "JAGUSI"

Bez problemu możesz przyjechać do sanatorium "Jagusia" na 4 tygodnie darmowego pobytu z zabiegami leczniczymi.

Wystarczy, żeby twój lekarz wypełnił skierowanie, które możesz pobrać na stronie:

https://uzdrowiska-klodzkie.pl/

Profile leczenia wymienione są na stronie szkolnej "Jagusi" w zakładce Informacje.

Ważne aby w skierowaniu było wskazanie na sanatorium "Jagusia" w Kudowie-Zdroju

DZIEŃ FLAGI

Dnia 02-Maja obchodzimy Dzień Flagi.Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

UWAGA WAŻNE! BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W ostatnim czasie obserwuje się znaczący wzrost prób wyłudzenia danych dostępowych do różnych systemów informatycznych. W obecnej sytuacji, kiedy większość wykonuje swoją pracę(wtym również logowanie do systemów informatycznych) poza siedzibą pracodawcy, jest to szczególnie częste. W związku z tym chcielibyśmy prosić Państwa o wzmożoną czujność na wszystkie wiadomości e-mail, SMS-y, czy informacje przesyłane za pomocą komunikatorów internetowych, w których ktokolwiek prosi Państwa o podanie danych autoryzacyjnych. W żadnym wypadku nie należy nikomu podawać danych dostępowych do swoich kont np. dzienników elektronicznych itp.

TELEWIZJA W JAGUSI

Nasze sanatorium odwiedziła telewizja TVP3 Wrocław. Realizowano film promocyjny o naszej placówce. Głównymi bohaterami byli kuracjusze "Jagusi". Premiera programu 15.01.2020 w Faktach TVP3 Wrocław lub wchodząc na poniższy link:

https://kliknij tutaj i otwórz 3minutę 12sek. programu FAKTY

oraz 17.01 w programie regionalnym. Warto też przeczytać artykł pt."Otyłość i nadwagę dzieci można leczyć z NFZ"pod poniższym linkiem

https://wroclaw.tvp.pl/46211616/otylosc-i-nadwage-dzieci-mozna-leczyc-z-nfz

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W JAGUSI

Do "Jagusi" przybył od dawna wyczekiwany Św. Mikołaj. Obdarował dzieci prezentami, o które prosili w napisanych do niego listach. Dzieci przygotowały bardzo ciekawy program artystyczny dla Mikołaja składający się wierszyków i piosenek. Zostały również rozdane nagrody za najciekawsze prace plastyczne o Św. Mikołaju

JAGUSIA PO REMONCIE


Zakończono remont cześci hotelowej sanatorium "Jagusia". Kapitalny remont dotyczył zarówno części zewnętrznej jak też wnętrza budynku. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w łazienki, nowe meble i inne media. Efekty remontu można zobaczyć na fotkach w GALERII ZDJĘĆ Obecnie trwa kapitalny remont budynku szkolnego, który ma być zakończony w październiku.

W NOWEJ SZKOLE

Od stycznia 2015 r. Kuracjusze JAGUSI odbywają lekcje oraz zajęcia popołudniowe w pięknie wyremontowanym budynku szkolnym, któty od marca 2015 będzie nosił imię UNICEFU. Poza nowymi salami lekcyjnymi mamy do dyspozycji nową siłownię, stołówkę, basen, sale rehabilitacyjne, nowe ciągi komunikacyjne, windy plac zabaw.
Wszystko to możesz obejrzeć w naszej galerii klikając poniżej czerwony link. http://zssjagusia-kudowa.cba.pl/photogallery.php?album_id=109

NOWY BASEN PRZY JAGUSI

Przy "Jagusi" został oddany do użytku nowy kryty basen. Zakończono również remont sali gimnastycznej, a kuracjusze naszego sanatorium mogą ćwiczyć w nowej siłowni. Więcej informacji, zdjęć z basenu, sali i siłowni w GALERII ZDJĘĆ pod tytułem Nowy Basen oraz na stronie TV Wroccław:

http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/rozmaitosci

ŚWIĘTO 11 LISTOPADA

Obchody 11 listopada w naszej szkole. Święto Odzyskania Niepodległości w naszej Szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście. Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość- program słowno -muzyczny podczas, którego wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz piosenki współczesnych artystów. Na uroczystość zaprosiliśmy Pana Jerzego- Świadka II Wojny Światowej, który przypomniał nam jakże ważne słowa Jana Pawła II :” Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo”. Nasz gość w genialny sposób przybliżył nam historię czasów kiedy Polski nie było na mapie świata, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil, swoimi opowieściami u niejednych z nas wywołał łzy wzruszenia, sprawił, że przeżyliśmy piękną lekcję historii.

Codeweek concept 2019

Nasza szkoła przystąpiła do wydarzenia "Tydzień Kodowania". W ramach tegorocznego Codeweek concept zamierzamy zrealizować następujące cele i zadania:1. Przeprowadzenie dla uczniów Szkoły Podstawowej warsztatów z kodowania z wykorzystaniem programów Baltie i Scratch, 2.Przeprowadzenie zajęć z programowania robotów dla uczniów klas 4-5.

NARODOWE CZYTANIE 2019

Relacja uczennicy Korneli z kl. 7 z tegorocznych obchodów DNIA NARODOWEGO CZYTANIA: "Czytamy polskie nowele"
Wkrótce po naszym przyjeździe do ,,Jagusi” pani od polskiego poprosiła nas o udział w akcji Narodowe Czytanie 2019 , odbywającej się cyklicznie już od paru lat pod patronatem Prezydenta RP . Wybrała spośród nas osiem sprawnie czytających osób i przygotowała do wystąpienia w kudowskiej sali koncertowej. Możecie sobie wyobrazić, jakie było nasze zdenerwowanie –ze stresu dosłownie zasychało nam w ustach! Na szczęście znowu okazało się, że strach ma wielkie oczy, a cała impreza była przyjemnym wydarzeniem kulturalnym , w czasie którego mogliśmy podziwiać zainscenizowaną formę odczytania noweli Brunona Schulza pt. ,,Mój ojciec wstępuje do strażaków„ , a nawet porozmawiać z prawdziwymi strażakami , którzy opowiadali nam o swojej pracy . Całą imprezę przygotowywała Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie- Zdroju i to od zarządzającej nią pani dyrektor dostaliśmy ustne i pisemne podziękowania . Było nam z tego powodu bardzo przyjemnie i cieszyliśmy się, że pokonaliśmy strach"

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

18.09.2019 r. Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie wysłuchali prelekcji o szkodliwości pozostawianych odpadów, głównie plastikowych, dla środowiska i dla zwierząt. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na dbałość o środowisko naturalne w swoich miejscach zamieszkania. Później poszczególne grupy przystąpiły do zbiórki śmieci na wyznaczonym terenie.

DZIEŃ FLAGI 2018

W tym roku w obchodach Święta Flagi wszyscy Jagusiowicze zaopatzreni w flagi oraz dekoracje w barwach narodowych przemaszerowali ulicami Kudowy-Zdroju do Parku Zdrojowego. Tam po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przez zgromadzonych mieszkańców miasta i gości , krótkich oficjalnych przemówieniach mieliśmy okazję wysłuchania pięknego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu kudowskiego zespołu "Hejszowina".

Relacja filmowa Telewizji Kłodzkiej: FILM -TV KŁODZKA Kliknij tutaj

MIESZKAŃCY DLA MARYSI

Dnia 28 kwietnia 2018 po raz kolejny braliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz małego kudowianina. Tym razem była to dwuletnia Marysia, której leczenie wymaga dużych nakładów finansowych."Jagusia" była jednym z głównych organizatorów tego wydarzenia. Dzieci z Jagusi przygotowały program artystyczny. Akcja pozwoliła na dobrą zabawę i wielki gest. Na leczenie chorej dziewczynki udało się zebrać znaczną kwotę. Bardzo cieszy fakt, że dzieci z naszego sanatorium pomimo swoich problemów, tak chętnie wspomagają jeszcze bardziej potrzebujących.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

Nasza Szkoła zgłosiła inicjatywę w obchodach DBI 2018. W tym roku obchody DBI odbywają się pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

1. W ramach zajęć pozalekcyjnych i na lekcjach informatyki w lutym, zostaną przeprowadzone zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i innych multimediów. Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem scenariuszy zamieszczonych na stronie www.dzieckowsieci.pl. / oraz stronie poświęconej DBI, we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum.

2. Dodatkowo uczniowie klas gimnazjalnych będą mieli przeprowadzone zajęcia edukacyjne na podstawie wcześniej obejrzanego filmu pt. „Zbrukana”. Po filmie omówione zostaną negatywne i pozytywne możliwości wykorzystania komunikatorów, skutki hejtu oraz sposoby radzenia sobie z nim.

3. Na terenie budynku szkolnego zostanie przeprowadzony piknik edukacyjny, który będzie eawaluacją wcześniejszych zajęć. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe, w różnych punktach sanatorium będą rozwiązywali krzyżówki, zagadki, kalambury itp.

Ponad to w sali informatycznej naszej szkoły zostanie umieszczona gazetka na temat bezpieczeństwa w Internecie z wykorzystaniem materiałów ze strony www.dzieckowsieci.pl. oraz prac z konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w Sieci. Na korytarzu szkoły rozwieszone zostaną plakaty oraz ulotki profilaktyczne.
Na stronie internetowej naszej szkoły http://www.zssjagusia-kudowa.cba.pl/news.php umieścimy informację o udziale szkoły w obchodach DBI, treść naszej inicjatywy oraz adres do filmu z ewaluacji po przeprowadzonych zajęciach.
W klasach1-3 przeprowadzimy konkurs plastyczny związany z bezpieczeństwem w Sieci.
Rodzicom przywożącym dzieci do sanatorium będziemy przekazywać ulotki informacyjno-edukacyjne na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu i sposobów radzenia sobie z nimi."Uczę się ciebie, człowieku", Boże Narodzenie 2017

"Uczę się ciebie, człowieku" to tytuł sztuki wystawionej przez dzieci z "Jagusi" z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Inspiracją do scenariusza przedstawienia był list syryjskiej dziewczynki przebywającej na leczeniu w naszym sanatorium, opisującej swoje tragiczne przeżycia z okresu wojny, a "Kosmita przyglądał się" naszym przygotowaniom do świąt, które stają się wydarzeniem komercyjnym a nie przeżyciem duchowym. Perfekcyjna gra aktorska uczniów z Jagusi dostarczyła wielu wzruszających wrażeń publiczności wypełniającej cały Teatr Zdrojowy w Kudowie-Zdroju. Bardzo dziękujemy scenarzystce Krystynie Lenczowskiej-Tyl za przygotowanie i czuwanie nad całością wykonania tego wydarzenia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

W tym roku uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Był to recital na flet i skrzypce w wykonaniu Sandry Piekoszewskiej i Natalii Wajdy oraz zabawa w "Familiadę". Jednak jako jeden z najciekawszych akcentów tej uroczystości, Jagusiowicze uznali poczęstunek słodyczami przez panią dyrektor Elżbietę Pawłowską.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

Wygenerowano w sekund: 0.07
451,427 Unikalnych wizyt