Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 230
· Najnowszy użytkownik: Karina

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19/09/2018 11:51
Cześć, czy jest tu ktoś kto będzie na turnusie od 26 X ?

30/07/2017 16:45
Witajcie jak wam mineły wakacje Cool

01/01/2017 08:40
Witam, Jedzie ktoś w terminie O6.01 - O2.02.2017? Cool

16/03/2016 19:25
Hejka. Jedzie ktoś w terminie 21 kwietnia -18 maja? Smile)

Powitanie

Witaj na stronie JAGUSI.

ZAPRASZAMY DO "JAGUSI"

Bez problemu możesz przyjechać do sanatorium "Jagusia" na 4 tygodnie darmowego pobytu z zabiegami leczniczymi.

Wystarczy, żeby twój lekarz wypełnił skierowanie, które możesz pobrać na stronie:

http://zuk-sa.pl/pobyt-ze-skierowaniem

Profile leczenia wymienione są na stronie szkolnej "Jagusi" w zakładce Informacje.

Ważne aby w skierowaniu było wskazanie na sanatorium "Jagusia" w Kudowie-Zdroju

JAGUSIA PO REMONCIE


Zakończono remont cześci hotelowej sanatorium "Jagusia". Kapitalny remont dotyczył zarówno części zewnętrznej jak też wnętrza budynku. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w łazienki, nowe meble i inne media. Efekty remontu można zobaczyć na fotkach w GALERII ZDJĘĆ Obecnie trwa kapitalny remont budynku szkolnego, który ma być zakończony w październiku.

W NOWEJ SZKOLE

Od stycznia 2015 r. Kuracjusze JAGUSI odbywają lekcje oraz zajęcia popołudniowe w pięknie wyremontowanym budynku szkolnym, któty od marca 2015 będzie nosił imię UNICEFU. Poza nowymi salami lekcyjnymi mamy do dyspozycji nową siłownię, stołówkę, basen, sale rehabilitacyjne, nowe ciągi komunikacyjne, windy plac zabaw.
Wszystko to możesz obejrzeć w naszej galerii klikając poniżej czerwony link. http://zssjagusia-kudowa.cba.pl/photogallery.php?album_id=109

NOWY BASEN PRZY JAGUSI

Przy "Jagusi" został oddany do użytku nowy kryty basen. Zakończono również remont sali gimnastycznej, a kuracjusze naszego sanatorium mogą ćwiczyć w nowej siłowni. Więcej informacji, zdjęć z basenu, sali i siłowni w GALERII ZDJĘĆ pod tytułem Nowy Basen oraz na stronie TV Wroccław:

http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/rozmaitosci

DZIEŃ FLAGI 2018

W tym roku w obchodach Święta Flagi wszyscy Jagusiowicze zaopatzreni w flagi oraz dekoracje w barwach narodowych przemaszerowali ulicami Kudowy-Zdroju do Parku Zdrojowego. Tam po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przez zgromadzonych mieszkańców miasta i gości , krótkich oficjalnych przemówieniach mieliśmy okazję wysłuchania pięknego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu kudowskiego zespołu "Hejszowina".

Relacja filmowa Telewizji Kłodzkiej: FILM -TV KŁODZKA Kliknij tutaj

MIESZKAŃCY DLA MARYSI

Dnia 28 kwietnia 2018 po raz kolejny braliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz małego kudowianina. Tym razem była to dwuletnia Marysia, której leczenie wymaga dużych nakładów finansowych."Jagusia" była jednym z głównych organizatorów tego wydarzenia. Dzieci z Jagusi przygotowały program artystyczny. Akcja pozwoliła na dobrą zabawę i wielki gest. Na leczenie chorej dziewczynki udało się zebrać znaczną kwotę. Bardzo cieszy fakt, że dzieci z naszego sanatorium pomimo swoich problemów, tak chętnie wspomagają jeszcze bardziej potrzebujących.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

Nasza Szkoła zgłosiła inicjatywę w obchodach DBI 2018. W tym roku obchody DBI odbywają się pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

1. W ramach zajęć pozalekcyjnych i na lekcjach informatyki w lutym, zostaną przeprowadzone zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i innych multimediów. Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem scenariuszy zamieszczonych na stronie www.dzieckowsieci.pl. / oraz stronie poświęconej DBI, we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum.

2. Dodatkowo uczniowie klas gimnazjalnych będą mieli przeprowadzone zajęcia edukacyjne na podstawie wcześniej obejrzanego filmu pt. „Zbrukana”. Po filmie omówione zostaną negatywne i pozytywne możliwości wykorzystania komunikatorów, skutki hejtu oraz sposoby radzenia sobie z nim.

3. Na terenie budynku szkolnego zostanie przeprowadzony piknik edukacyjny, który będzie eawaluacją wcześniejszych zajęć. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe, w różnych punktach sanatorium będą rozwiązywali krzyżówki, zagadki, kalambury itp.

Ponad to w sali informatycznej naszej szkoły zostanie umieszczona gazetka na temat bezpieczeństwa w Internecie z wykorzystaniem materiałów ze strony www.dzieckowsieci.pl. oraz prac z konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w Sieci. Na korytarzu szkoły rozwieszone zostaną plakaty oraz ulotki profilaktyczne.
Na stronie internetowej naszej szkoły http://www.zssjagusia-kudowa.cba.pl/news.php umieścimy informację o udziale szkoły w obchodach DBI, treść naszej inicjatywy oraz adres do filmu z ewaluacji po przeprowadzonych zajęciach.
W klasach1-3 przeprowadzimy konkurs plastyczny związany z bezpieczeństwem w Sieci.
Rodzicom przywożącym dzieci do sanatorium będziemy przekazywać ulotki informacyjno-edukacyjne na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu i sposobów radzenia sobie z nimi."Uczę się ciebie, człowieku", Boże Narodzenie 2017

"Uczę się ciebie, człowieku" to tytuł sztuki wystawionej przez dzieci z "Jagusi" z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Inspiracją do scenariusza przedstawienia był list syryjskiej dziewczynki przebywającej na leczeniu w naszym sanatorium, opisującej swoje tragiczne przeżycia z okresu wojny, a "Kosmita przyglądał się" naszym przygotowaniom do świąt, które stają się wydarzeniem komercyjnym a nie przeżyciem duchowym. Perfekcyjna gra aktorska uczniów z Jagusi dostarczyła wielu wzruszających wrażeń publiczności wypełniającej cały Teatr Zdrojowy w Kudowie-Zdroju. Bardzo dziękujemy scenarzystce Krystynie Lenczowskiej-Tyl za przygotowanie i czuwanie nad całością wykonania tego wydarzenia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

W tym roku uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Był to recital na flet i skrzypce w wykonaniu Sandry Piekoszewskiej i Natalii Wajdy oraz zabawa w "Familiadę". Jednak jako jeden z najciekawszych akcentów tej uroczystości, Jagusiowicze uznali poczęstunek słodyczami przez panią dyrektor Elżbietę Pawłowską.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

NARODOWE CZYTANIE 2017

Liczna grupa Jagusiowiczów wraz z mieszkańcami Kudowy-Zdr. czytała "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w malowniczej scenerii Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego-Skansenie w Pstrążnej nieopodal Kudowy-Zdroju. W trakcie tego przedstawienia przygrywała muzyka ludowa, a uczestnicy byli częstowani swojskim chlebem wypiekanym na miejscu w skansenie.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

"Chore dzieci chorym dzieciom"

"Chore dzieci chorym dzieciom", taka idea przyświeca w naszej pracy wychowawczej. Dnia 5 sierpnia po raz kolejny braliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz małego kudowianina. Tym razem był to pięcioletni Krzyś, którego leczenie wymaga dużych nakładów finansowych. Dzieci z Jagusi przygotowały bogaty program. Była to bajka, tańce, śpiew i Big Box oraz obsługa sprzętu nagłaśniającego. Oferowaliśmy również warsztaty plastyczne z możliwością tworzenia różnych wzorów z koralików. Najmłodsze uczestniczki zebrały wśród licznie zgromadzonych mieszkańców pełną puszkę datków. Akcja pozwoliła na dobrą zabawę i wielki gest. Na rzecz chorego Krzysia udało się zebrać 16.800zł. Cieszymy się, że aż tyle - mówili Jagusiowicze, a nas dorosłych Jagusiowiczów cieszy fakt, że nasi podopieczni pomimo swoich problemów, tak chętnie wspomagają jeszcze bardziej potrzebujących.

PO PIERWSZE DZIECKO

"Po pierwze dziecko" to projekt UNICEF-u, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci z naszej Szkoły Podstawowej im. UNICEF-u.

Celem projektu była:

- edukacja dzieci i młodzieży na temat problemów współczesnego Świata,

-przekazanie uczniom wiedzy na temat sytuacji uchodźców, w tym przede wszystkim dzieci,

- uwrażliwienie młodego pokolenia na krzywdę innych,

- kształtowanie postawy zaangażowania społecznego


Więcej zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii zdjęć GALERIA ZDJĘĆ

WARSZTATY KULINARNE

24.05 2017 w naszym sanatorium rozpoczął się cykl warsztatów kulinarnych pt. "Zostań ambasadorem zdrowego żywienia". Na pierwszych zajęciach pod okiem mistrza kulinarnego Arkadiusza Kruszika, uczniowie przygotowali smakowite sałatki, zupy i kanapki. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał certyfikat uczestnictwa. Po zajęciach odbyła się degustacja specjałów. Zdjęcia z wydarzenia w naszej galerii zdjęć.

UNICEF PATRONEM SZKOŁY

Kolejny już raz świętowaliśmy wybór UNICEF-u jako patrona naszej szkoły. Na początku uroczystego apelu został odsłuchany oficjalny hymn tej niezwykłej organizacji. Pani dyrektor Elżbieta Pawłowska wyjaśniła dlaczego właśnie UNICEF patronuje placówce - jesteśmy szkołą, która szczególnie troszczy się o dobro każdego dziecka, a takie są główne cele działania organizacji. Następnie Martyna Barczak przybliżyła historię powstania, zadania, które realizuje UNICEF. Klaudia Wodzińska i Oliwia Sołtys przeprowadziły konkurs wiedzy z zakresu funkcjonowania tej instytucji. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Piękne prace plastyczne i kolorowe liście uświetniły gazetkę ścienną i "drzewko praw dziecka".

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Nasza Szkoła zgłosiła inicjatywę w obchodach DBI.

W ramach zajęć pozalekcyjnych i na lekcjach informatyki w lutym zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze". Lekcje, pogadanki i zabawy na temat praw i obowiązków uczestników korzystających z Sieci oraz innych multimediów zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem scenariuszy zamieszczonych na stronie www.dzieckowsieci.pl. Na koniec wszystkich zajęć zorganizujemy piknik, który będzie ewaluacją wcześniejszych zajęć.


"CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC" XII 2016

W ostatnią niedzielę adwentu uczniowie z "Jagusi" wystawili sztukę pt."CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC". Wydarzenie miało charakter akcji charytatywnej na rzecz chorego Kubusia Płachty. Mali aktorzy niczym zawodowcy sprawili, że duzi odbiorcy otworzyli nie tylko swoje serca, co było widoczne po wypełnionych skarbonkach. Reżyser i główny inicjator tego przedsięwzięcia pani Krystyna Lenczowska-Tyl serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do wystawienia sztuki w Teatrze Zdrojowym. Dziękujemy wspaniałej publiczności.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

Uczniowie naszej szkoły przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny z okazji DEN. Pięknie wykonane piosenki oraz wiersze uświetniły całą uroczystość. Jednak jako jeden z najciekawszych akcentów Jagusiowicze uznali poczęstunek słodyczami przez panią dyrektor Elżbietę Pawłowską.

Relację fotoreporterską możesz obejrzeć w naszej GALERII ZDJĘĆ

Wygenerowano w sekund: 1.51
417,455 Unikalnych wizyt